NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018r.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W poniedziałek o godz. 17:00 próba przed I Komunią św. Natomiast w piątek spowiedź dzieci i ich rodziców przed I Komunią św. od godz. 16:30. Będzie dwóch kapłanów i ja trzeci. Księża będą tylko do 17:00. A po mszy św. jeszcze próba generalna przed I Komunią św.

4. W środę po mszy św. o godz. 17:00  i w czwartek o godz. 17:00 próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania - Obecność obowiązkowa. Dzisiaj po mszy św. o godz.13:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W sobotę zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Msza św. o godz. 17:00. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W tym dniu (26 maja) w naszej Parafii w Wyszoborze odbędzie się Uroczystość I Komunii św. w samo południe tzn o godz. 12:00.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele parafialnym po mszach św.

9. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO:

MSZE ŚW.

godz. 08:30 i 13:00