2 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2019 roku

 

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zachęcam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

 

3. Wczoraj dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.

 

 

MIEJSCOWOŚĆ

ILOŚĆ RODZIN

PRZYJĘŁO

NIEPRZYJĘŁO

Charnowo

14

8

6

Dąbie

21

18

3

Kurniki

4

2

2

Luciąża

7

6

1

Modlimowo

58

48

10

Rotnowo

53

47

6

Skowrony

11

11

0

Wyszobór

165

146

19

Razem

333

286

47

 

 

4. Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcam rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

 

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia. W środę próba chóru na plebanii o 17:30.

 

6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów i otaczam serdeczną modlitwą.

 

7. W sobotę 26 stycznia zapraszam na WIECZÓR KOLĘD w Wyszoborze po mszy św. o godz. 17:00. Wystąpi m. in. Piotruś Piętal - laureat wielu konkursów gitarowych, a także świetnie grający na trąbce, w Orkiestrze Płotowskiej - Kacper Jęsiak.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu, 

·         24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

·         25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

 

·        26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO:

OKAZJA DO SPOWIEDZI

PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

MSZE ŚW.

 

 

WYSZOBÓR

  

 NIEDZIELA -

 

godz. 08:30 i 13:00

 

Poniedziałek - 8:00

                   

Środa 9:00

 

czwartek -  9:00 

 

Piątek   - 9:00

 

SOBOTA - 17:00

          

DĄBIE 

            

 NIEDZIELA - 10:00

 

         

ROTNOWO 

  

NIEDZIELA - 11:30