20 stycznia 2019 roku

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zachęcam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. Wczoraj dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.

MIEJSCOWOŚĆ

333

286

47

4. Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcam rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia. W środę próba chóru na plebanii o 17:30.

6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów i otaczam serdeczną modlitwą.

7. W sobotę 26 stycznia zapraszam na WIECZÓR KOLĘD w Wyszoborze po mszy św. o godz. 17:00. Wystąpi m. in. Piotruś Piętal - laureat wielu konkursów gitarowych, a także świetnie grający na trąbce, w Orkiestrze Płotowskiej - Kacper Jęsiak.

W tym tygodniu patronują nam:

·         21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,

·         24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

·         25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

·        26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO:

MSZE ŚW.

godz. 08:30 i 13:00