4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04.2018r.

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza Święta o godz. 9:00

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. W piątek po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w kościele parafialnym w  Wyszoborze.

W czwartek o godz. 18:00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w kościele parafialnym w Wyszoborze.

6. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym którzy, przyczynili się do tego iż zostały posadzone kwiaty wokół naszego parafialnego kościoła w Wyszoborze, a także uporządkowane nasadzenia iglaków, uzupełniona kora przy nich. W czwartek zrobiliśmy kawał dobrej roboty.

W intencji tych osób i ich rodzin odprawię jutro o godz. 9:00 mszę św. Zapraszam na nią serdecznie.

7. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

·        25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO:

MSZE ŚW.

godz. 08:30 i 13:00