23.09.2018r.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. We wtorek odbył się nasz odpust Parafialny. Dziękuję Parafianom za obecność na mszy św. odpustowej. Dziękuję za składane ofiary na kwiaty do naszego (parafialnego) kościoła. Dzięki temu nasza parafialna świątynia mogła być pięknie udekorowana. Dziękuję też za upieczone ciasta, rogaliki i jagodzianki, które ubogaciły stół plebanijny dla przybyłych księży.

3. W środę po mszy św. próba chóru na plebanii, około godz. 17:40.

4. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

5. W sobotę 29 września o godz. 16:00 w Modlimowie w Grocie odbędzie się msza św. dożynkowa.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

·         28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

·         29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO:

MSZE ŚW.

godz. 08:30 i 13:00