29 NIEDZIELA ZWYKŁA  

22.10.2017

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2. Zapraszam na Różaniec w naszym kościele parafialnym codziennie po mszach św. 

 

3. W środę próba chóru na plebanii po mszy św. i Różańcu. Również w środę po mszy św. i Różańcu w kościele, zapisy i spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Klasy:VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.

 

4. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia. Od tego piątku (ostatni piątek miesiąca) wprowadzamy nowennę do Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych. Będzie można składać przed Mszą św. karteczki z prośbami i podziękowaniami do Judy Tadeusza.

 

 

 

ODPUST - 18 WRZEŚNIA 2016 W WYSZOBORZE

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO

OKAZJA DO SPOWIEDZI

PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

NABOŻEŃSTWA

 

 

WYSZOBÓR

  

 

NIEDZIELA -

             godz. 08:30

 

             godz. 13:00

 

PONIEDZIAŁEK

           

            godz. 9:00

   

 

 ŚRODA 

             godz. 17:00

 

CZWARTEK 

 

           godz. 9:00  

 

PIĄTEK 

                     godz. 17:00  

 

SOBOTA -

           godz. 17:00

                 

DĄBIE 

      

 

NIEDZIELA

            

            godz. 10:00

 

            

ROTNOWO 

      

 

NIEDZIELA -

 

       godz. 11:30