NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018r.

 

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

3. W poniedziałek o godz. 17:00 próba przed I Komunią św. Natomiast w piątek spowiedź dzieci i ich rodziców przed I Komunią św. od godz. 16:30. Będzie dwóch kapłanów i ja trzeci. Księża będą tylko do 17:00. A po mszy św. jeszcze próba generalna przed I Komunią św.

 

4. W środę po mszy św. o godz. 17:00  i w czwartek o godz. 17:00 próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania - Obecność obowiązkowa. Dzisiaj po mszy św. o godz.13:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

 

5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

6. W sobotę zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Msza św. o godz. 17:00. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

         W tym dniu (26 maja) w naszej Parafii w Wyszoborze odbędzie się Uroczystość I Komunii św. w samo południe tzn o godz. 12:00.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele parafialnym po mszach św.

 

9. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 

·        26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO:

OKAZJA DO SPOWIEDZI

PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

MSZE ŚW.

 

 

WYSZOBÓR

  

 

NIEDZIELA -

 godz. 08:30 i 13:00

 

PONIEDZIAŁEK

 

            godz. 09:00 

     

ŚRODA 

             godz. 17:00

 

CZWARTEK 

 

              godz. 9:00 

 

              

PIĄTEK 

 

            godz. 17:00

                     

 

SOBOTA -

           godz. 17:00

 

 godz. 12:00 -

I Komunia św.

          

DĄBIE 

            

 NIEDZIELA

      

           godz.  10:00

 

            

ROTNOWO 

 

 NIEDZIELA

 

                    godz.  11:30