BOŻE CIAŁO - Wyszobór 2017r

Kościół parafialny w Wyszoborze prawie przygotowany na Uroczystość I Komunii Św (27 maja 2017 roku)

 

RENOWACJA KRZYŻA W WYSZOBORZE - MAJ 2017

Remont wieży w kościele filialnym w Rotnowie  (26 sierpnia 2016 roku)

WIELKANOC 2016

 

DEKORACJA KOŚCIOŁA W WYSZOBORZE

W dniu 9 stycznia 2016 roku

 

odbył się w naszym kościele już

 

TRZECI WIECZÓR KOLĘD

 

To już po raz trzeci w naszej Parafii odbył się WIECZÓR KOLĘD. Wziął w nim udział nasz Parafialny Chór. Panie przygotowały kolędy i pieśni Bożonarodzeniowe. Były one przeplatane wierszami o tejże samej tematyce. Wiersze były dobrane tematycznie. Były one rozszerzeniem tematu śpiewanej kolędy. Można było również pośpiewać znanych kolęd.

A to wszystko po to by czar świąt Bożego Narodzenia pozostał w nas jak najdłużej. Bo serdeczności, miłości nigdy w nas i wokół nas nie za dużo.  

 

 

 

 

 

 

W dniach 25 do 26 września 2015 roku

 

odbyła się

 

Archidjecezjalna Pielgrzymka na Jasną

 

Górę.

 

Nasza parafia również była tam reprezentowana przez naszych parafian.

Nocowaliśmy w Licheniu z 24 na 25 września 2015 roku w Domu Rekolekcyjnym ARKA. W piątek 25 września w godzinach popołudniowych gościliśmy w Częstochowie na Jasnej Gorze, gdzie też nocowaliśmy - w Domu Pielgrzyma im. Jana Pawła II.

Poniżej kilka zdjęć z tego wyjazdu.

 

30 - LECIE ISTNIENIA PARAFII P.W. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W WYSZOBORZE 6 CZERWCA 2015 roku

Sam pomysł zrodził się kilka miesięcy temu. Głównym pomysłodawcą obchodów 30 rocznicy istnienia Parafii w Wyszoborze był ks. Ryszard Raczkiewicz. Jubileusz Parafii obchodzony był po raz pierwszy od jej istnienia. Celem było zintegrowanie tutejszej społeczności. Zawiązał się komitet organizacyjny. W jego skład weszli sołtysi poszczególnych sołectw należących do Parafii Wyszobór, Pani radna Gminy Płoty - Danuta Andrejczuk, osoby należące do rady sołeckiej Sołectwa Wyszobór.

            Parafia w Wyszoborze powstała 18 czerwca 1985 roku z podziału dwóch Parafii - Wicimice i Gryfice WNMP. Z Parafii Wicimice wyodrębniono takie miejscowości jak: Wyszobór, Charnowo, Dąbie, Luciąża, Moskwa, Kurniki; z Parafii Gryfice WNMP - Rotnowo i Skowrony.

            Pierwszym Proboszczem został ks. Kazimierz Sałternik. Po nim od 1991 roku do 13 października 2013 roku proboszczem był ks. mgr lic. Józef Pindel. Od 13 października 2013 roku proboszczuje -  ks. mgr lic. Ryszard Raczkiewicz.

            Cała uroczystość rozpoczęła się Mszą św. 6 czerwca 2015 roku o godz. 14:00, którą celebrował ks. bp prof. Henryk Wejman - biskup pomocniczy naszej Archidjecezji. 33 osoby w trakcie tej mszy św. przyjęły sakrament bierzmowania. Młodzież bierzmowana ubrana była w jednakowe stroje - czerwone alby. Co robiło niesamowite wrażenie i było czymś dotychczas niespotykanym. Po mszy św. wszyscy Parafianie, goście, uczestnicy mszy św. zostali zaproszeni na wspólną biesiadę przy stołach pod namiotami. Dla dzieci atrakcją był dmuchany zamek - zjeżdżalnia i gokardy. Dla dorosłych: degustacja pieczonego dzika, oraz wędlin z dzika. Wszystko przygotowane przez myśliwych z miejscowego Koła Łowieckiego; Grill - ponad 70 kg kiełbasy, karkówki i kaszanki; 100 kg bigosu, ponad 200 porcji żurku, napoje zimne, napoje gorące -  kawa i herbata, oraz wyśmienite ciasta upieczone przez nasze parafianki z Wyszoboru, Modlimowa, Rotnowa, Skowron i Dąbia. W biesiadzie uczestniczyło kilkaset osób. Do tańca przygrywał miejscowy zespół muzyczny. Impreza potrwała do północy. Wszystkie w/w atrakcje były dla wszystkich darmowe.


Nasz jubileusz 30-lecia Parafii udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób. Nie sposób ich wszystkich wymieniać z imienia i nazwiska. W nasze wspólne świętowanie włączył się sam Pan Marian Maliński - Burmistrz Płotów, Dyrektor Z.G.K. z Płot - Pan Stanisław Wojsznis; Pan Liszewski Stefan; Dyrektor Dróg Powiatowych, Komendant Powiatowy Policji, Starosta Gryficki; Rada Sołecka z Wyszoboru na czele z sołtysem - Panem Maciejem Dyoniziakiem; Sołtysi poszczególnych miejscowości należących do Parafii Wyszobór (Modlimowo, Dąbie, Rotnowo) Pani Andrejczuk Danuta - radna Gminy Płoty; Wielu sponsorów - 

 1. Mieszkańcy Wyszoboru
 2. Sołectwo Wyszobór

 3. Mieszkańcy Rotnowa i Skowron

 4. Burmistrz Gminy Płoty - Pan Marian Maliński

 5. Pan Liszewski Stefan

 6. Pani Danuta Andrejczuk - radna Gminy Płoty

 7. Przychodnia Lekarska MIL-MED w Gryficach

 8. Bank Spółdzielczy w Gryficach

 9. Koło Łowieckie "ŻUBR"

 10. Państwo Gabriela i Ireneusz Wanagelis

 11.  Restauracja "EUROPA" Modlimowo

 12. Dyrektor ZGK Pan Stanisław Wojsznis
 13. Sołectwo Modlimowo
 14.  Sołectwo Luciąża z siedzibą w Dąbiu

 15.  Państwo Zbigniew i Anna Dyoniziak

 16.  Państwo Piotr i Malwina Ziemscy

 17.  Państwo Ryszard i Teresa  Wandachowicz

 18.  Pani Anna Michnicz.

W                                                                                                                                                                               WWśród sponsorów na pierwszym miejscu są oczywiście mieszkańcy Wyszoboru - zebrano około 1800 zł. Upieczone wyśmienite ciasta - za których upieczenie bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję Kołu Łowieckiemu Żubr, za włączenie się w nasze świętowanie. Sami wyszli z taką inicjatywą, by mieć swój namiot, swoje miejsce. Dziękujemy im za degustację wyrobów z dzika. To nasze świętowanie pokazało, że wspólnie można naprawdę wiele zrobić. To była impreza na szeroką skalę. Dziękuję Wam kochani za wszelką pomoc. Dziękuję za modlitwę - ona też była ważna. Pan Bóg nas wysłuchał - mieliśmy wspaniałą pogodę, mimo niekorzystnych prognoz na ten dzień. Jeszcze raz wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.        

 

 PONIŻEJ ZDJĘCIA Z POWYŻSZEJ UROCZYSTOŚCI

W dniach 29-31 2015 odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych z Wyszoboru i Modlimowa. Rekolekcje prowadził ks. Marek Rokosz.

Grób Pański w budowie (2015)

W PIĄTEK 16 STYCZNIA BR. DZIECI Z NASZEJ SZKOŁY WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE KOLĘD.

11 STYCZNIA 2015 ROKU - MOGLIŚMY OGLĄDAĆ JASEŁKA W WYKONANIU DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYSZOBORZE POD PRZEWODNICTWEM PANI DYREKTOR TEJŻE SZKOŁY I PANI KATECHETKI.

widok kościoła od strony północnej

Prace przy kościele filialnym w Dąbiu. Chcemy przywrócić stan pierwotny filarów przy wejściu na teren kościelny.

Północna strona dachu kościoła w Wyszoborze była pokryta glonami.

Udało się umyć ten dach i dzisiaj wygląda jak nowy

Widok północnej strony kościoła po remoncie części drewnianej wieży i umyciu dachu

Grób Pański i Ciemnica w kościele w Wyszoborze 2014

12 MARCA 2014 ROKU, ODESZŁA PO NAGRODĘ DO PANA PANI ŁUCJA OWSIUK. OD 1945 ROKU DO KOŃCA LAT 80-TYCH OPIEKOWAŁA SIĘ KOŚCIOŁEM W DĄBIU

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 9-12 MARCA 2014

WNĘTRZE KOŚCIOŁA W WYSZOBORZE - WIELKI POST 2014

WNĘTRZE KOŚCIOŁA W DĄBIU - WIELKI POST 2014

WIECZÓR KOLĘD

OD 2014 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO:

OKAZJA DO SPOWIEDZI

PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

MSZE ŚW.

 

 

WYSZOBÓR

  

 NIEDZIELA -

 

godz. 08:30 i 13:00

 

Poniedziałek - 9:00

                   

Środa - 17:00

 

czwartek -  9:00

 

Piątek   - 17:00

 

SOBOTA - 17:00

          

DĄBIE 

            

 NIEDZIELA - 10:00

 

         

ROTNOWO 

  

NIEDZIELA - 11:30